Čerpání betonu a potěrů

Provádíme čerpání betonu a potěrových směsí pístovým čerpadlem Putzmeister BS 1002E s teoretickým výkonem 20m3/hod, dopravním tlakem 80 bar a maximální frakcí kamene 8-16 mm při použití hadice o průměru 65 mm. (Při použití průměru 100 mm je frakce 16-22, hadice jsou ale hodně těžké)

Lité potěrové materiály jako je anhydrit, samonivelační cementový potěr a jim podobné produkty čerpáme na vzdálenost do 100 m. Čerpatelný beton do frakce 8-16 čerpáme na vzdálenost do 70 m. Drátkobeton nečerpáme.

Výhoda tohoto čerpadla je v místech kde není možné použít čerpadlo na podvozku nákladního automobilu ať už z důvodu velkých rozměrů, nemožnosti roztahnout stabilizační nohy, výskytu vedení elektrických či telefonních kabelů na daným místem, nutnosti dosáhnout dále jen uvnitř budovy atd.. Další výhoda je použití menších a lehčích hadic, které ulehčí práci a zvýší komfort. A až na prvním místě hlavně výrazně nižší cena pronájmu.

Čerpadlo na podvozku přívěsu a je poháněno elektrickým motorem, který není hlučný a neprodukuje splodiny jako u dieslových modifikací. Je tak možno bez problému pracovat i tam kde by to okolí neakceptovalo. Je však zapotřebí aby se na místě bylo možno připojit na 400V.

Porovnání s čerpadlem na podvozku nákl. automobilu s dosahem ramene 52 m:

naše cena pumpa s výložníkem 52m
doprava čerpadla (tam a zpět) 20 Kč/km 50 Kč/km
pronájem stroje včetně obsluhy 2000 Kč/hod 3500 Kč/hod
cena za přečerpaný m3 v ceně 60 Kč
najetí čerpadla a hadic v ceně 500 Kč

čerpání betonu do podlahových a podkladových konstrukcí

čerpání betonu na zalití stropu

čerpání anhydritu

čerpání betonu do bednících tvárnic či bednění, beton pomalu a bez rázů natéká a tvárnice nepraskají

V případě zájmu nás kontaktujte zde.